Buttony

Aktualności

Matrix

• autor: Red..., 2015-09-12 16:28

Jednym słowem można opisać dzisiejszy mecz juniorów KS Orkan Dąbrówka Wielka z drużyną Rozbarku Bytom. To co dziś działo się na boisku z pewnością przejdzie na długo do historii rozgrywek młodzieżowych KS Orkan Dąbrówka Wielka. Podopieczni trenera Piotra Wacławczyka w IV kolejce ligowej juniorów podejmowani byli przez drużynę GKS Rozbark Bytom. Wyjściowa jedenastka zmieniona w stosunku do tego, co działo się na Brzezinach Śląskich (przypominamy 1:2), co mogło wpłynąć diametralnie na przebieg meczu. Jednak ku zaskoczeniu wszystkich mecz rozpoczął się dobrze. Pierwsze minuty spotkania pokazały kibicom obecnym na stadionie, że wyniku remisowego dziś na tym stadionie nie będzie. Obie drużyny dzisiejszy mecz postanowiły wygrać prowadząc otwartą grę. Idąc na przysłowiową wymianę ciosów, czego wynikiem było 5 bramek dające po pierwszej połowie prowadzenie drużynie...

...Orkanu 3:2. Bramki dla naszego zespołu strzelali Adrian Ogłodek 2 oraz Sebastian Danecki. Po zmianie stron sztab szkoleniowy KS Orkan Dąbrówka Wielka dokonał 4 zmian. Tempo gry minimalnie spadło jednak raz po raz napastnicy obu drużyn sprawdzali dyspozycję bramkarzy. Po kilku minutach drugiej połowy gospodarze doprowadzili do remisu. Kolejne minuty błyskawicznie upływały, a pod bramkami roiło się od sytuacji, w których jedna z drużyn mogła objąć prowadzenie. Na 20 min przed końcem meczu drużyna Orkanu dokonała ostatniej zmiany. Natomiast sztab szkoleniowy Rozbarku czekał do ostatnich minut ze zmianami. Po tych zmianach szala zwycięstwa została przechylona na korzyść Orkanu. W 88 minucie spotkania po długiej piłce z głębi pola piłkarze Orkanu objęli prowadzenie 4:3 bramkę dla naszej drużyny zdobył Adrian Ogłodek. Po wznowieniu gry po stracie bramki drużyna Rozbarku zebrała siły na ostatni desperacki atak, po którym gospodarze uzyskali rzut rożny. Piłka dośrodkowana z rożnego w pole karne została przechwycona przez piłkarzy Orkanu, którzy wyprowadzili zabójczą kontrę i po strzale Sebastiana Daneckiego ustalili wynik meczu na 3:5 dla KS Orkan Dąbrówka Wielka. Po tej bramce wszyscy obecni na stadionie usłyszeli ostatni gwizdek sędziego kończący mecz zwycięskiego KS Orkan Dąbrówka Wielka.

W meczu z Rozbarkiem zagrali: Bujak, Zieliński (Gruszka 46'), Koryciorz, Krawczyk (Zakrzewski 46') Gnutek (Pietrucha 60'), Krawczyk (Zakrzewski 46'), Gacki (Sobala 46'), Stobrawa (Szudy 46'), Nowak, Figura (Skórka 30'), Danecki żk, Ołodek,