Buttony

Aktualności

Orlikowe granie na plus !

• autor: Red..., 2016-01-21 21:36

Wczoraj na hali z Tęczą Zendek, a dziś na orliku piłkarze KS Orkan Dąbrówka Wielka rozegrali mecz sparingowy, w którym przeciwnikiem naszej drużyny był rywal z rozgrywek zespół GKS Andaluzja Piekary Śląskie. Mecz odbył się o godzinie 18:45. Trenerzy ustalili, że gramy...

...bramkarz oraz 6 zawodników w polu. Całkowity czas sparingu 2x30 minut. Po słabym początku, w którym drużyna Orkanu w pierwszych 10 minutach straciła dwie bramki, nadszedł lepszy okres, a nasi zawodnicy zaczęli gonić wynik i odrabiać straty. Najpierw Daniel Bednarski trafił do bramki Andaluzji, a następnie Kornel Sobala. Ostatnie słowo w pierwszej połowie spotkania jednak należało do podopiecznych trenera Darka Ficulaka, którzy zdobyli bramkę i ustalili wynik do przerwy na 3:2. Po przerwie zmotywowanie do gry piłkarze mocno wzięli się do roboty najpierw doprowadzili do remisu, a następnie odskoczyli rywalom na dwie bramki, których autorami byli: Bedanarski Daniel, Kaleta Andrzej, Bednarski Rafał. W okresie, w którym piłkarze Orkanu obieli prowadzenie piłkarze Andaluzji stwarzali sytuacje jednak byli nieskuteczni. Na to w dużym stopniu wpłynęła postawa bramkarza Orkanu Mieczysława Postka jak również postawa Rafała Bednarskiego, który wziął na siebie ciężar gry obronnej i doskonale poukładał kolegów z drużyny. Ci natomiast kontratakując w ostatnich minutach meczu po bramce Pawła Bednarskiego ustalili wynik meczu na 6:3 dla KS Orkan Dąbrówka Wielka. Kończąc słowa pochwały kierujemy dla całej drużyny, która dziś zagrała naprawdę dobre zawody i dała sygnał przeciwnikom z rozgrywek, że na wiosnę będziemy walczyć z wszystkich sił bez względu, kto w drużynie gra. Mało tego dała również sygnał swoim kolegom, którzy znajdują się KS Orkan Dąbrówka Wielka, że warto wziąć się w garść podjąć systematyczne treningi. Zaufać sztabowi szkoleniowemu. Podjąć rywalizację w drużynach seniorów oraz juniorów i z podniesioną głową do góry, wypchniętą piersią w przód z dumom nosić na koszulce logo KS Orkanu Dąbrówka Wielka.

W sparingu z Andaluzją zagrali: Postek, Wymysło (J), Kaleta, Bednarsk R., Bednarski D.(J), Bednarski P., Szudy (J), Gacki (J), Zieliński (J), Ogłodek, Sobala (J) trener Piotr Wacławczyk