herb GKS  Andaluzja
KS Orkan Dąbrówka Wielka   GKS Andaluzja

2015-08-23, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

W 4. kolejce rozgrywek bytomskiej A klasy KS Orkan podejmował u siebie rywala z innej dzielnicy Piekar Śląskich - Andaluzję Brzozowice.
Przed meczem odbyła się uroczystość wręczenia pucharu dla klubu z Dąbrówki Wielkiej za wywalczony awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

4 min. - szarża prawą flanką Szwarca, zakończona faulem i rzutem wolnym z 20m, po rozegraniu którego oko w oko z bramkarzem Andaluzji staje Skrzypczyk, golkiper wychodzi z tego pojedynku zwycięsko
8 min. - odważna próba uderzenia piłki z powietrza przez Świderskiego z 25m (niecelna)
13 min. - pierwsza groźna akcja gości, zakończona strzeleniem bramki ze spalonego
18 min. - rzut rożny dla Orkanu, po piąstkowaniu bramkarza strzał Andraczka zablokowany
20 min. - rzut wolny dla gospodarzy po faulu na Szwarcu 22m od bramki Andaluzji, Świderski niecelnie
22 min. - dwukrotnie świetnie interweniuje bramkarz Andy, najpierw w sytuacji sam na sam ze Skrzypczykiem po podaniu Świderskiego oraz przy dobitce tego drugiego z 25m
26 min. - rzut wolny dla gości z odległości 23m, w bramce bez zarzutu Derdzikowski
27 min. - niecelny uderzenie głową Skrzypczyka po dośrodkowaniu z prawej strony boiska R.Bednarskiego
28 min. - pewna interwencja Derdzikowskiego po strzale z linii pola karnego, po uprzednim długim zagraniu piłki przez obrońcę Andaluzji
32 min. - silne uderzenie z rogu pola karnego po ograniu obrony Orkanu przez napastnika gości, rykoszet i piłka centymetry obok bramki
34 min. - piłka trafia w poprzeczkę bramki Orkanu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
Pierwsza połowa spotkania kończy się bez bramek, licznie zgromadzeni kibice na stadionie przy ul. Szymanowskiego nie mogą narzekać na tempo gry, brakuje jedynie skuteczności.

50 min. - zgranie piłki głową przez Gluzka do wchodzącego z linii pomocy B.Krawczyka, piłka ląduje nad poprzeczką
55 min. - strata piłki w środku pola przez Sobiecha, w sytuacji sam na sam zawodnik gości, niecelne uderzenie z 10m
60 min. - druga próba B.Krawczyka zaskoczenia golkipera Andaluzji, strzał z 20m obok bramki
63 min. - składny kontratak gości, krótkie rozegranie piłki przed polem karnym zakończone niecelnym strzałem
65 min. - nieudana próba P.Krawczyka z rzutu wolnego, sygnalizowanie uderzenie w środek bramki
67 min. - dalekie wybicie piłki przez bramkarza Andaluzji, strzał z 25m prosto w ręce Derdzikowskiego
68 min. - rzut rożny dla gości, próba wybicia piłki przez obrońców Orkanu, ta jednak wraca na 5m przed bramką i napastnikowi Andaluzji nie pozostaje nic innego jak z kilku metrów umieścić piłkę w siatce, 0-1
73 min. - swoich sił próbuje Gluzek, niecelne uderzenie lewą nogą z 15m (z woleja)
74 min. - ponownie Orkan w natarciu, tym razem Sobiech z 16m uderza piłkę z powietrza, bramkarz nie daje się zaskoczyć
80 min. - wyśmienita okazja dla Andaluzji, pudło z kilku metrów po szybkiej kontrze
87 min. - przegrany pojedynek Antasa, którego wyręcza dobrą interwencją Derdzikowski

Drugie w tej rundzie derby Piekar Śląskich z udziałem Orkanu kończą się minimalnym sukcesem Andaluzji Brzozowice. Orkan jak w poprzedniej kolejce nie wykorzystuje swoich szans bramkowych, w konsekwencji tracąc trzeci raz z rzędu gola po rzucie rożnym.