herb KS Orkan Dąbrówka Wielka
LKS Drama Zbrosławice   KS Orkan Dąbrówka Wielka

2015-08-30, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

W piątej kolejce rozgrywek bytomskiej A klasy KS Orkan udał się na mecz wyjazdowy do jednego z kandydatów do awansu - Dramy Zbrosławice.
W drużynie ze Zbrosławic występuje kilku zawodników znanych z wyższych szczebli rozgrywkowych, na czele z Arielem Lindnerem, byłym graczem chorzowskiego Ruchu. W kadrze Dramy można znaleźć także nazwiska : Marcin Wujek (8 występów w ekstraklasie w barwach Ruchu Radzionków) czy Kamil Zachnik (Heko Czermno, Pniówek Pawłowice, Gwarek Tarnowskie Góry).

4 min. - Orkan rozpoczyna mecz od śmiałego ataku, po akcji R.Bednarskiego z ponad 20m na bramkę niecelnie uderza Świderski
6 min. - wyśmienita okazja Jabłońskiego, po wyrzucie piłki z autu przez Skrzypczyka oraz przedłużeniu głową Gluzka, pudło z kilku metrów
14 min. - strata piłki Świderskiego przed polem karnym, sytuacja sam na sam i pierwsza bramka dla Dramy, 1-0
15 min. - akcja prawą stroną boiska gospodarzy, płaskie zagranie piłki w pole karne Orkanu, piłka nad poprzeczką po strzale z 10m
18 min. - pomysłowo rozegrany rzut wolny, po dograniu piłki przez R.Bednarskiego szansy nie wykorzystuje Gluzek
19 min. - celny strzał w środek bramki R.Bednarskiego z 20m po akcji zespołowej
20 min. - niecelna główka Skrzypczyka po rzucie rożnym bitym przez R.Bednarskiego
25 min. - rzut karny dla gospodarzy, w polu karnym fauluje Postek po spóźnionej interwencji, pewnie wykorzystana jedenastka, 2-0
33 min. - rośnie przewaga Dramy, tym razem Postek paruje na róg uderzenie z woleja z 15m
39 min. - trzecie trafienie Dramy, wzorcowo przeprowadzony kontratak po stracie piłki po rzucie rożnym Orkanu, 3-0
41 min. - kolejna składna akcja Zbrosławic zakończone strzałem w środek bramki, Postek na posterunku
Po pierwszej połowie trzybramkowa przewaga gospodarzy, po dobrym początku Orkanu nic nie wskazywało na jednostronny przebieg spotkania.

50 min. - gospodarze zaraz po przerwie kontynuują festiwal strzelecki, długa piłka na prawą stronę boiska, wyjście poza pole karne Postka i czwarta bramka dla Dramy, 4-0
56 min. - popisowa akcja napastnika gospodarzy, który dryblingiem mija dwójkę obrońców i bez żadnych problemów umieszcza piłkę w siatce bezradnego Postka, 5-0
58 min. - trzeci w ciągu ośmiu minut gol dla Dramy, tym razem fatalna strata piłki przez Antasa, 6-0

74 min. - rozpaczliwa obrona bramki przez gości po trzech próbach Dramy, ostatecznie piłkę z linii bramkowej wybija P.Bednarski
77 min. - kolejna dokładna długa piłka przed pole karne Orkanu, niecelne uderzenie z 16m
80 min. - uderzenie Gluzka w środek bramki z 10m po dobrym podaniu ze środka pola
83 min. - podanie Wójcika z lewej strony boiska do Skrzypczyka, sygnalizowany strzał w środek bramki z 10m
89 min. - ostatnia, siódma bramka dla Dramy, uderzenie z 16m, piłka odbija się od P.Bednarskiego i ląduje w siatce, 7-0